Naturel 240- Tahta taklidi ve Dekarasyon Kalıp Ürünleri

TAHTA TAKLİDİ  KALIP ÜRÜNÜ

1- Tahta taklidi olarak bilinen malzeme, tamamen polyol dan yapılmakta.Buda kırılğan ,boya tutmada vida atmada sıkıntılı bir ürün olarak çok şikayet almaktadır. Ayrıca qcell tozu kullanarak hafiflik ,hücreler arasında boşluk oluşturup vida atılmasında sorun yaşamamak için çok pahalı bu ithal ürün kullanılmak zorundadır. 

ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ

     Bizim yaptığımız üründe ise, ilave katkı maddelirimiz sayesinde boya tutmada sıkıntı yaşanmamakta, qcell tozu kullanmadan hafiflik ve vida atılmasındaki çatlamalar önlenmekte, ayrıca  yaptığımız dayanıklılık testelerinde, yüksekten atılmada, üzerinde forklift geçirilmekte, ürün bir zarar görmemektedir.  En önemli bir katkısı ise silikon kalıpların uzun süre kullanılmasına imkan veren ,poliüratan kalıptaki 90-100 derece sıcaklıklar 60-75 derecelere düşmektedir. Yine ayrıca polyesterle yapılan süsleme ve diğer tekne yapımı gibi alanlarda kokusuz olduğu için uygulayıcıların sağlığını olumsuz etkilemeden aynı sertlikte ve polyesterdeki özellikle teknede meydana gelen vidalamadaki çatlamadan mütevellit ,çatlak yürümeleri olmamaktadır.

DEKARASYON KALIP MAZLEMESİ

 

2-Dekarasyon alanında kullanılan değişik oranlarda şişen kalıp malzemesi: 

ÜRÜNÜN ÖZELLİKLERİ

 

Bu üründede yine boyada tutmada sıkıntı olmamakta ,değişik oranlarda talebe göre şişirilmekte ,binaya yük getirmeyen, uygulamada işcileri zorlamayan ,boyutlarda çekme yapmayan bir üründür.Yine bu üründede kalıbın ömrünü uzatan ısı düşürücü katkı maddeleri mevcuttur, koku yoktur.