NATUREL 205 ZEMİN KAPLAMA MALZEMESİ (ASİTLİ VE YAGLI ZEMİN)

NATUREL 205
ZEMİN KAPLAMA MALZEMESİ (ASİTLİ VE YAGLI ZEMİN)

ÜRÜN TANIMI

Reçine esaslı, iki bileşenli solvent içermeyen kaydırmaz esnek, kendinden yayılma özelliğine sahip zemin kaplama malzemesidir.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI

Korozyondan korur. Alkalilere ve asitlere dayanıklıdır. Mantar ve bakterilerden etkilenmez. UV ışınlarından etkilenmediği için güneş ışınlarına dayanıklıdır. Uygulandığı yüzeye göre aderansı yüksek olup yaşlanmaya dirençlidir. Su, asitli su, ve tuz solüsyonlarına, gres yağı ve petrole karşı dayanıklı aynı zamanda geçirimsizdir. Kolay temizlenebilir. .-45,+180 °C aşırı sıcak ve soğuktan etkilenmez Solvent içermediğinden güvenle kullanılabilir. Zemine astar uygulandıktan sonra 4,6 sat sonra zemin serleştiğinden emin olduktan sonra zemin kaplama uygulamasına geçilmelidir.

HAZIRLANIŞI

A Bileşeni 3-5 dakika karıştırılır. B bileşeni eklenir. Elektrikli karıştırıcı ile 3-5 dakika homojen oluncaya kadar karıştırılır.

UYGULAMA

Uygulama yapılacak alan kir, toz, pas vb. temizlendikten sonra Beton prizini almış ve tamamen kurumuş olmalıdır. Fırça, rulo, çek pas veya malayla uygulama yapılabilir. Uygulama süresi, hava sıcaklığına göre 20-30 dakikadır.

KULLANIM ALANLARI

Gres yağı ve petrole karşı, korozyona, alkalilere ve baz asitlere, yaşlanmaya direniş gerektiren alanlarda, asit, asitli su ve tuz solüsyonlarına karşı ,beton, saç ,ahşap, sunta, mekanik kuvvetini kaybetmiş alanlarda, Asit tank havuzlarında, gemi yat ve teknelerde ,solvent içeren depolama tanklarında

DEPOLAMA, RAF ÖMRÜ VE AMBALAJ

Açılmamış orijinal ambalajında serin ve kuru ortamda depolanmalıdır. Üretim tarihinden itibaren açılmamış orijinal ambalajında 1 yıldır.

TEKNİK BİLGİ

Renk : Krem, mavi, gri)
Görünüm : Likit
Kürleşme : Hava sıcaklığına göre 20-30 dakika
Kuruma : 3 saat - tam kuruma 48 saat
Sarfiyat : 1kg/m2 asgari
Fiziksel-Kimyasal Dayanıklılık : Uygulamadan 7 gün sonra başlar
UV Dayanımı : Dayanıklıdır
Uygulama kalınlığı : minimum 2,5 Mpa
Viskozitesi (25 C) : 4500-5500 Mpa
Yangına Dayanım : D s1 d0
Bağlayıcı madde : Reçine
Bileşen Karşım Oranı : A : %82,5 B : %17,5