SU İZOLASYON ÜRÜNLERİ VE UYĞULAMASI.1-BETON ZEMİN ÜZERİNE 2-FAYANS ,MERMER VB.ALANLARA ŞEFFAF ÜRÜNÜMÜZLE KIRMADAN ,YÜZEY RENGİ, GÖRÜNÜMÜNÜ BOZMADAN SU İZOLASYONU SAĞLANMAKTADIR.

SU İZOLASYON ÜRÜNLERİ VE UYĞULAMASI.1-BETON ZEMİN ÜZERİNE 2-FAYANS ,MERMER VB.ALANLARA ŞEFFAF ÜRÜNÜMÜZLE KIRMADAN ,YÜZEY RENGİ, GÖRÜNÜMÜNÜ BOZMADAN SU İZOLASYONU SAĞLANMAKTADIR.

Binanızın sağlıklıi olması için  reçine esaslı ,aside ve alkali ,rutubete dayanıklı,uv dayanımlı ,yosun tutmayan,küf barındırmayan çift kompenantlı  su yalıtım malzemesiyle uygulamalı olarak yapılmakta veya ürün satılmaktadır. bu ürünümüzle ilgili bayilik görüşmeleri yapılmaktadır.

SU İZOLASYON UYGULAMASI

SU İZOLASYON  ÜRÜNÜNÜN AVANTAJLARI

Su izolasyon malzemesi aside karşı dayanıklı olduğu için ıslak hacimli alanlarda fayans ve mermer altına uyğulaması yapılması ,bina temizliği esnasında kullanılan tuz ruhu veya diğer asit içerikli malzemelerden dolayı derzlerde  bozulmalar olsa bile su izolasyonunda sorun yaşanmayacaktır.

Ürünümüzün esnekliği 1,6 Newton/mm olduğu için bina çalışmalarında ,zemin hareketlerinden dolayı bir kopma olup izolasyonda sorun yaşanmayacaktır.

Ürünümüz reçine bazlı olduğu için mebran gibi kışın soğukta büzülme ,yazın sıcakta sünme gibi sıkıntılar oluşmadığından ,üzerine döşenen fayans veya zemin malzemelerine bir zarar vermeyecek ve izolasyonda tutunduğu yüzeyi bırakmayarak sağlıklı bir izolasyonu hava şartlarının değişmesinden etkilenmeyerek devam ettirecektir.

Çatı ve çatı oluklarında kullanıldığı zaman UV dayanımı olduğu için birkaç yıl içinde mebran gibi güneşten yanma göstermeyerek uzun ve sağlıklı izolasyonu sürdürecektir.

Çatıda mebran tarzı malzemelerin osb üzerine uyğulandığı takdirde rutubetli ortamlarda ömrü kısa olmakta ve özelliğini yitirerek izolasyon sorunu çıkmaktadır.Aside ,rutubete ,neme , deniz suyuna dayanıklı ürünümüzle 10 larca yıl sorun yaşamadan uzun ömürlü bir izolasyan sağlamaktadır.

Temel çevresine ve perde betonlarda yapılan toprak içindeki asit ve neme dayanıksız malzemeleri , toprağın içindeki tuz ve minareller kısa süre içinde zarar vermekte ve bodrum katlara otoparklara zarar vermektedir. perde beton çevresindeki veya otopark üzerindeki yeşil alandaki toprakların tahliyesi kolay olmadığından çok masraflı zarar açabilmektedir. Asit ve alkali ,tuza dayanıklı ürünümüz böyle külfetli sorunların oluşmasına enğel olacaktır. Ayrıca ağaç köklerine ,darbeye dayanıklı fileli uygulamamızla ağaç köklerinden ve temel ve perde beton dolgusu esnasındaki taş vebenzeri cisimlerin zararlarındanda korumaktadır.

Otoparklarda, bodrum katlarda,asansör çukurlarında oluşan ve dışardan pozitif müdahalenin mümkün olmadığı ortamlarda ,negatif uyğulamaya imkan veren ürünümüzle su izolasyonu sağlanmaktadır.

YÜZEY HAZIRLIĞININ YAPILMASI

İzolasyon uygulamasının sağlıklı olması için uygulama yapılan yüzeyin sağlam bir zemin olması gerekir. uygulam yapılan zeminde eşilmeler ve kopmalar varsa ,zemin yeniden yapılan şap vb. ulgulamayla sağlamlaştırılmalıdır. Kopabilecek beton, sıva parçaları temizlenmelidir. Sağlam bir tutunma sağlamak için uygulama yüzeyindeki toz ,yağ ,asit, boya vb. madde partüküllerinden temizlenmelidir.

Ayrıca uygulama yüzeyinde 2,5 nemin üzerinde nem olmamalıdır.

Negatif uygulama yapılacak yüzey direk beton ve tuğla gibi ana zemin üzerine olmalıdır. aksi halde sıva üzerine yapılan uygulama sağlıklı olmayacaktır.

ÇİFT KOMPENANTLI SU İZOLASYON MALZEMESİNİN UYĞULANMASI

Önce A kompenantını iyice karıştırdıktan sonra B kompenantı katılır ve tekrar karıştırılır. Karıştırma işlemi genelde matkap ve karıştırma aparatıyla yapılır. Daha sonra bu karışım saten rulo ,çek çek veya fırça yardımıyla yüzeye sürülür.

Dikkat edilmesi gereken A ve B karıştırıldıktan sonra yazın 15 dakika kışın ise hava sıcaklığına göre 30 dakika ve üzeri kadar uygulama süresi bulunmaktadır.

Hava sıcaklığına göre 12 saatle 24 saat arasında üzerine basılabilecek kuruma sağlamaktadır. Tam fiziksel ve kimyasal dayanımı 7 gün sonra başlamaktadır.Sarfiyat yüzey düzgünlüğüne göre 1-2 metrekare arası izolasyon yapılabilir.

ŞEFFAF İZOLASYON ÜRÜNÜ VE AVANTAJLARI

Bu ürünümüz ıslak hacimli alanlarda binaların kullanımlarından,kullanılan kimyasallardan sonra oluşan su izolasyon sorunlarına muhteşem bir çözüm sunmaktadır. Herhangi bir fayansı ,mermeri kırıp dökmeden tekrar izolasyon ve tekrar fayans veya mermer döşemeye ihtiyaç duymadan, aynı zamanda yüzeyin renk,görünüm gibi özelliklerini bozmadan su izolasyon sorununu çözmektedir. Aynı şekilde havuzlarda kullanılan kimyasal ve yapım hatalarından dolayı su kaçaklarını önlemek için birebir çözümdür.

Bu ürünümüz tek kat uyğulamada 1 kg minumum yüzeyin düzgünlüğüne göre 4 metrakare alanın izolasyonunu sağlamaktadır.UV dayanımlı  olması sebebiyle açık alanlarda uyğulamaya imkan verir.

Not:Açık alanlarda sadece beyaz fayans ve zeminlerde 2 yıl içerisinde hafif bir sararma olacaktır.