AHŞAP,METAL, TANK, HAVUZ GİBİ ALANLARIN DENİZ SUYU ,ASİT ,ALKALİ, RUTUBET VE NEME KARŞI KAPLANMASI ,BOYANMASI İLE İLGİLİ ÜRÜNLER VE PROJE BAZINDA UYGULAMA YAPILMASI

AHŞAP,METAL, TANK, HAVUZ GİBİ ALANLARIN DENİZ SUYU ,ASİT ,ALKALİ, RUTUBET VE NEME KARŞI KAPLANMASI ,BOYANMASI İLE İLGİLİ ÜRÜNLER VE PROJE BAZINDA UYGULAMA YAPILMASI

Binalarda iç ve dış mekanların boyanması ,hertürlü metal aksam boyama ,aside ,rütubete ,deniz suyuna ve alkalilere karşı dayanıklı ,UV  dayanımlı kaplama malzemesiyle boyanır. ayrıca ahşap direk ve alanlarda,  içerdeki nemi tahlıye eden ama su almayan ,uv dayanımlı kaplama malzemesi ,boya yerinede geçerek  yıllarca, kullanım sağlayarak uzun yıllar bakım masrafından kurtarır.ürünümüzle ilgili bayilik görüşmeleri yapılmaktadır.

KAPLAMA ÜRÜNÜN KULLANIM ALANLARI

Rutubete,neme ,asit ve alkalilere açık veya maruz kalan tüm ahşap ve metal yüzeylere uyğulanır. 

Deniz kenarı veya yakın mesafedeki Cafe ,otel vb. alanlardaki tüm ahaşap metal direkler ve yüzeyler

Alış veriş merkezlerindeki ahşap , metal direk ve yüzeyler

Stadyumlardaki metal direkler

fabrikalarda aside temas eden veya maruz kalan direk ve yüzeyler

Depo ve antrepolarda asit ve türevlerinin depolandığı tank ve benzeri alanların aside temas eden yüzeylerin kaplanmasında

Tekstil fabrikalarında asit tanklarının çevresindeki yüzeylerin kaplanmasında

Kaplama atolyelerinde asit tankarinin içinin kaplanması

KAPLAMA YAPILMASININ AVANTAJLARI

Bu ürünümüz asit ve alkalilere dayanıklı ve Uv dayanımlı olduğu için rutubet ,nemin ,deniz suyunun metal ve ahşap yüzeylere zarar vermesinin önünüe geçilerek uzun ömürlü olması sağlanır. Aynı zamanda renk seçenekleri ile boya yerinede geçen UV dayanımlı olması sebebiyle yıllarca boya yapılmadan uzun ömürlü ve masrafsız bir kullanım sağlayacaktır.

Asidle çalışan fabrika ve atolyelerde asit kazanlarının etraflarındaki ve zemindeki metal yüzeyleri asitlerden korunarak uzun ömürlü olması sağlanır.

Kaplama ve Asid tanklarıya çalışan fabrika ve atolyelerde ,mevcut tanklar  aside karşı pvc kaplama yapılmakta buda darbeye maruz kalınca tamiratı mümkün olmamaktadır. Bu ürün darbeye karşı dirençli olmakla beraber herhangi bir darbe veya yırtılma sonucunda tamiratı mümkündür. Buda firma için hem tasarruf ,hemde tekrar pvc kaplama için gerekecek zaman kaybının önüne geçilmiş olacaktır.

 

KAPLAMA UYGULAMASINDAN ÖNCE HAZIRLIK

Uygulama yapılacak yüzey her türlü pastan ,kirden, yag, asit ve boyalardan temizleyici malzeme ve zımparalama işlemi ile  temizleme sağlanır. Uygulama yapılmadan önce yüzeyde nem ve ıslaklık olmamasına dikkat edilir.

UYGULAMA YAPILMASI

Önce A kompenantı matkap ve çırpıcı uç aracılığı ile karıştırılır daha sonra B kompenantı katılrak homojen karışım sağlanıncaya kadar karıştırma işlemi devam eder. yapılan karışım hava sıcaklığına göre 15-30 dakika arasında ,hazırlığı yapılan yüzeye rulo veya fırça yardımıyla uygulama yapılır. ikinci kat uygulama gerekiyorsa asit tankı vebenzeri alanlarda ilk kuruma sağlandıktan sonra ikinci kata geçilir .Buda genellikle hava sıcaklığına göre 1-3 saat arasında değişmektedir.

Uygulama bitiminden sonra ürünün fiziksel ve kimyasal dayanımının tamamlanması 7 gün sürmektedir.